LISTA: Kaggeleverna som prisades

Mycket glädje hos studenterna. - Foto: Tilda Eriksson

103 stipendium delades ut – här är alla pristagarna.

1 person har reagerat på denna nyheten

delningar

På fredagen var det äntligen dags för eleverna på Lars Kaggskolan att ta studenten. Här hittar du ett stort bildextra från utspringet.

Här hittar du alla stipendiaterna:

Samfond 2 till Lars Kaggskolan

Anders Alvunger, NA16E

Nadja Rugland, NA16E

Thomas Siu, NA16E

Johan Gustavsson, NA16D

Elin Grossman, NA16E

Balqis Albalkhi, NA16E

Jacob Lundin, NA16D

Hugo Rejneborg, NA16F

William Schill, NA16E

Sparbanksstiftelsen Öland

Kajsa Jaensson, NA16E

Amjad Albalkhi, NA16E

Specialistläkargruppen i Kalmar

Matilda Norberg, NA16E

Norden Machinery

Anna Hofer, TE16C

NCC Sverige

Carl Lennehult, BAHUS16A

Samuel Björketun, BAHUS16A

Stefan Jansson, BAHUS16B

Stiftelsen Kalmar Handlande-Borgares donationsfond

Elin Hammarfors, TE16A

Alva Olsson, TE16C

Norris Martinsson, TE16A

Elin Larsson, TE16A

Matilda Rolfson, TE16C

Samuel Mevik, TE16A

Leopold Wigbratt, TE16B

Alexander Tuneskog, TE16B

Smilla Falk, TE16B

Wilma Brasch, NA16F

Toyota Sweden

Mohamad Hamza Alsamra, FTPER16

Stiftelsen Kalmar Hantverksborgares premie- och stipendiefond

Emily Yu, HVSTY16

Isabelle Lundström, HVFRI16

Amanda Grahn, HVFRI16

Julia Borg, EEAUT16

Filip Kiellarsson, EEDAT16

Jonathan Kennerfalk, EEENE16

Nicola Milosevic, BAHUS16A

Wilmer Jonsson, BAHUS16A

Daniel Iveslätt, VF16

KIFAB i Kalmar

Alfons Stensson, BAHUS16B

Martin Lindquist, EEAUT16

Olliver Erlandsson, VF16

Minnesfond för Magnus Klasson, Avent

Billy Nilsson, EEENE16

Viktor Löthgren, VF16

Sydöstra Smålands Elmän

Wilmer Nyholm, EEAUT16

Christopher Boonsom, EEAUT16

John Eriksson, EEDAT16

Elias Smedjebrink, EEELT16

William Pettersson, EEENE16

Apptronic Automation AB

Julia Borg, EEAUT16

Adam Rolander, EEAUT16

Ölands Motorklubb

Axel Wiström, FTLAS16

Alcro och Svenska Målareförbundet guldpenseln

Moa Pantzar, BAMAL16

Projektbyggaren Teknik Syd

Ida Ekström, TE16A

Hagbloms Måleri i Kalmar

Carl Andersson, BAMAL16

Hampus Holmberg, BAMAL16

Swedol AB Kalmar

Johan Lundberg FTLAS16

Grazette of Sweden

Louise Henningsson, HVFRI16

Destiny Ikanovic, HVFRI16

Maja Wiberg, HVFRI16

Moa Wettergren, HVSTY16

Emelie Augustinsson, HVSTY16

Elföretagen och Svenska Elektrikerförbundets premie

Anton Remble, EEELT16

John Nilsson, EEELT16

Wille Deverud, EEELT16

Rogers Bilel och Service AB/AD Bildelar Färjestaden

Björn Hedbom, FTPER16

IF Metall Dackebygden

Jesper Andersén, FTLAS16

Emil Svensson, FTPER16

Svenssons Motor AB, Läckeby

Oscar Löfgren, FTLAS16

Axel Wiström, FTLAS16

Byggnadsindustrins Yrkesnämnd i Kalmar

Henrik Nilsson, BAHUS16A

Emil Strömberg, BAHUS16B

Kalmar Energi Elnät

Robin Thorsson, EEELT16

Victor Johnren, EEENE16

Byggnads Småland – Blekinge

Gustav Boström, VF16

Hugo Johansson, BAHUS16B

Kalmar Läns Motorbranschförening

Philip Karlberg, FTLAS16

Björn Hedbom, FTPER16

Fordons-och transportprogrammets premie

Axel Wiström, FTLAS16

Liljas Personbilar AB Kalmar

Demian Valle Kitti, FTPER16

Elektroverkstaden Kent Andersson AB

Jakob Regina, EEENE16

Goldwell/Kao Sweden AB

Louise Henningsson, HVFRI16

Maja Wiberg, HVFRI16

Destiny Ikanovic, HVFRI16

KAO KMS

Kajsa Jonsson, HVSTY16

Michaela Hallgren, HVSTY16

Epiroc Construction Tools PC

Anton Wolw, TE16A

Michelle Magnusson, TE16C

Emma Lauer, TE16C

Meca Sweden AB Kalmar

Yusuf Saleh, FTPER16

XL Bygg Lundgrens

Johan Torstensson, BAHUS16A

VVS-Branschens Yrkesnämnd

Timothy Atterlord, VF16

Elkos Stipendie

Ludvig Björnholm Wadebro, EEELT16

Sydsvenska Elanläggningar SSE

Aron Flöner Tegenmo, EEDAT16

Bilkompani Kalmar

Viktor Eriksson, FTPER16

Jesper Andersén, FTLAS16

Finnvedens Lastvagnar AB Kalmar

Philip Karlberg, FTLAS16

ADB-Service Färjestaden

Karl Ivertsson, EEDAT16

Motorbranschens Yrkesnämnd

Axel Wiström, FTLAS16

Headsup AB

Carolina Klintefors, HVFRI16

Amanda Grahn, HVFRI16

Michaela Hallgren, HVSTY16

Emily Yu, HVSTY16

Arnolds Parfymeri Parelle Kalmar

Emily Yu, HVSTY16

Body Shop Kalmar

Klass HVSTY16

Här hittar du listan med stipendiater från Jenny Nyströmsskolan och här kan du se vilka elever på Stagneliusskolan som prisades.

Har du ett nyhetstips? Tipsa redaktionen genom att klicka här.

delningar

Nyhetsbrev

Prenumerera på Sveriges snabbaste och mest ultralokala nyhetsbrev. Här får du nyheter om stora som små händelser.
Genom att skicka in mina uppgifter godkänner jag 24 Sveriges data- och cookiepolicy.

Relaterade artiklar